قوانين درگاه اينترنتي شارژايران – ايپول

کاربر گرامی استفاده از درگاه شارژ ايران به این معنی است که شما کلیه قوانین درگاه شارژ ايران را مطالعه کرده, با آن موافقید و خود را ملزم به انجام آن می دانید.

۱- در قوانین درگاه شارژ ايران ممکن است با تغییر سیاست ها و شرایط و گذر زمان تغییراتی صورت گیرد  که این تغییرات ۱۵روز قبل از اعمال از طریق سایت به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

۲- درگاه شارژ ايران تحت قوانین کشور ایران بوده,پس  بدیهی است هر گونه فعالیت غیرمتعارف،خلاف شرع و قانون ومعاملات و واریز وجوه غیر مجاز, قابل پیگیری از طریق مراجع ذیربط و سایت شارژ ايران خواهد بود.

۳- استفاده ازدرگاه شارژ ايران در سایت های با شرایط زیر ممنوع است :

الف- سایت های فروش محصولات یا ارائه خدماتی که خلاف قوانین ، عرف یا شرع است.

ب- فروش اوراق بهادار و خرید و فروش پول(تبدیل واحدهای پول)

پ- سایت های دارای مضامین غیر اخلاقی ،افترا آمیز ،تهدید کننده،حاوی توهین به گروه یا قشر خاص و یا قومیت و ادیان مختلف

ت- سایت های خرید وفروش محصولات غیر قانونی

ث- فروش یا ارائه محصولات دارای حق نشر وچاپ(کپی-رایت)

ج- استفاده از درگاه شارژ ايران در سایت های شرط بندی یا قمار و بخت آزمایی.

چ- سایت های فروش فیلم وسریال (چنانچه در سایت ساماندهی ثبت نشده باشند.)

ح- کلیه سایت هایی که کل یا جزئی از فعالیت آنها براساس  قوانین جرائم رایانه ای, ممنوع است.

خ- VPN و موارد عبور ازفیلترینگ .

د- اموال غیر منقول.

ذ- سیگار،مواد مخدر،دخانیات،روان گردان ,مشروبات الکلی و نوشیدنی های سکر آور.

ر- انواع سلاح های سرد و گرم .

ز- کالاهای قاچاق یا کالاهایی که از ارتکاب جرم یا نقض مقررات کشوری و لشگری به دست آمده باشد.

س-انتشار ویروس های اینترنتی به منظور سوء استفاده از حساب کاربران درگاه شارژ ايران مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده پیگیری قضایی شده و کلیه حقوق کاربر خاطی در سایت مسدود خواهد شد.

ش- افراد زیر ۱۸سال حق عضویت و استفاده از خدمات درگاه شارژ ايران را ندارند .

ص- کاربران درگاه شارژ ايران موظفند در وارد کردن ایمیل و شماره حساب و سایر مشخصات دقت و صداقت داشته باشند ،در صورت تناقض اطلاعات وارده, حساب فرد مسدود و هیچگونه حق و ادعایی نسبت به حساب مورد نظر وارد نخواهد بود.

ض – کاربران درگاه شارژ ايران حق وارد کردن یا در اختیار گذاشتن مشخصات حساب خود به فرد یا افراد دیگری ندارند و ورود به حساب کاربری صرفا در آدرس http://www.sharjiran.net  مجاز می باشد.

بدیهی است در صورتی که به دلیل سهل انگاری کاربر حقوقی از وی ضایع گردد درگاه شارژ ايران مسئولیتی رامتقبل نخواهد شد.

ط – درگاه شارژايران دارای حق فسخ قرارداد با فروشگاه, به صلاحدید خود میباشد و این تصمیم ۱۰ روز قبل از اجرا به اطلاع وی خواهد رسید و نیز فروشگاه ملزم به مسدود کردن حساب کاربری خود ظرف این  ۱۰ روز می باشد. (بدون هیچ ادعایی)

ظ – کاربران قبل از خرید از وب سایت هایی که از سرویس درگاه شارژ ايران استفاده می کنند لازم است تمام قوانین ومقررات آن سایت را کاملا مطالعه کنند زیرا هر سایت ،سیاست امنیت اطلاعات و قوانین خاص خود را دارد و در صورت سوء استفاده های احتمالی درگاه شارژ ايران هیچ مسئولیتی را بر عهده نمی گیرد.

ع- اگر هرگونه خسارت،جریمه ،مجازات و یا مسئولیت های دیگر ناشی از نقض این توافق نامه به کاربر تحمیل شود، باز پرداخت و جبران آن تماما بر عهده خود کاربر بوده و درگاه شارژ ايران هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نمی شود. علاوه بر این اگر این نقض موجب وارد شدن خسارت به درگاه شارژ ايران شود ، کاربر خاطی موظف به جبران خسارت وارده طبق برآورد هایی که در درگاه شارژ ايران انجام می گیرد،میباشد.

۴- در درگاه شارژ ايران اگر انتقال وجه به صورت داخلی در داخل وب سایت انجام شود، هیچ هزینه ای مبنی بر کارمزد و یا موارد مشابه را شامل نمی شود .

۵- برای تراکنش های خروجی در درگاه شارژ ايران، اگر انتقال وجه به حساب شخص كاربر باشد، كارمزد آن معادل ۵,۰۰۰ ريال و اگر به حساب شخص ديگري باشد، كارمزدی معادل مبلغ ۷,۰۰۰ ريال به آن تعلق میگیرد و هيچگونه محدوديتي در مبلغ انتقالي وجود ندارد. درگاه شارژ ايران می تواند با کاربران خاص قراردادهای ویژه ای را امضا کند و این رقم را افزایش یا کاهش دهد .

۶- اگر شارژ ايران بخواهد تغییری در میزان کارمزدها برای همه کاربران ایجادکند بایستی از ۱۵روز قبل در وب سایت اطلاع رسانی کرده و کاربران را از این افزایش یا کاهش مطلع  می سازد.

۷- در هر درخواست ، خروج وجه تا زمان واریزبه حساب ممکن است برای  اطمینان از صحت تراکنش های ورودی باید زمانی بین ۱الی ۲ روز کاری سپری شود.

۸- فقط در صورتی میتوان وجه را برداشت کرد که از زمان واریز پول به حساب، مدت ۱ روز کاری گذشته باشد که در هر تراکنش مقدار پول برداشتی نامحدود است و حداقل موجودی باقیمانده در حساب کاربر ۰ ريال می باشد.

ضمنا تعداد درخواست  تراکنش های واریز به حساب فروشنده نامحدود خواهد بود.

۹- شما نمی توانید حساب خود را برای فرار از رسیدگی ببندید. زیرا چنانچه شما اقدام به بستن حساب کاربری خود کنید، در حالی که ما در حال انجام تحقیقات هستیم ،وجه حساب شما تا ۱۸۰ روز در برابر خطرات ، ادعا ها، هزینه ها ، جریمه ، مجازات به شرکت های وابسته درگاه شارژ ايران و یا اشخاص دیگر محفوظ است… شما حتی پس از بستن حساب در قبال تمام تعهدات مربوط به حساب کاربری خود مسئول هستید.

۱۰- در درگاه شارژ ايران سایر تراکنش های ورودی و خروجی، به دلیل تعامل با بانکها براساس قوانین و مقررات داخلی بانکهای ایران و شبکه شتاب است، مانند قانون بازگردانی وجه انتقالی از این شبکه تا پایان آن روز، که درگاه شارژ ايران هم طبق همین قانون اجازه خواهد داشت حداکثر تا ۲۴ ساعت از انجام تراکنش ورودی ، خروجی ، داخلی وجه را به حساب مبدأ برگشت بزند، که در این شرایط لازم است درگاه شارژ ايران اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند.

۱۱- کاربری که به عنوان فروشنده در سایت فعالیت می کند باید پس از ارسال کالاو یا خدمات خود از خریدار از با استفاده از اینترنت رسید دریافت کند و نزد خود به عنوان مدرک نگه دارد. که در صورت اعلام خریدار مبنی بر عدم دریافت کالا یا خدمات رسید دریافت شده را به خریدار ارائه نماید، همچنین هرگونه مسئولیت درزمینه کیفیت ، کمیت و ارسال کالای ارائه شده بر عهده فروشنده می باشد.

۱۲- کاربر فروشنده باید حداکثر تا ۱۲ساعت بعد از دریافت درخواست سفارش از طرف خریدار به سفارشات دریافتی خود رسیدگی کند.

۱۳- اگرضرر و زیانی از جانب فروشنده به خریدار و یا بالعکس وارد شود، درگاه شارژ ايران محیطی را برای گفتگوی دوطرف فراهم می کند و زیان دهنده موظف به جبران خسارت است و در صورت عدم حل اختلاف، امکان پیگیری قضایی برای دوطرف وجود دارد. چنانچه ضرر وارده به درگاه شارژ ايران باشد، زیان دهنده موظف به جبران خسارت می باشد.

۱۴- درگاه شارژ ايران در یک معامله کامل هیچگونه مسئولیت یا تضمین و کنترلی بر روی محصولات فروشندگان و هویت کاربران ندارد.

۱۵- شما حق دریافت صورتحساب را دارید. شما می توانید صورتحساب خود را با ورود به حساب کاربری خود مشاهده کنید.

۱۶- استفاده بیش ازیک نام کاربری برای یک شخص در درگاه شارژ ايران ممنوع می باشد ودر صورت مشاهده این تخلف همه شناسه های آن کاربر مسدود می شوند.

۱۷- کاربر حق واگذاری شناسه خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد و در صورت چنین اقدامی، همه مسئولیت ها وعواقب آن برعهده آن فرد و یا شرکت ثبت شده در درگاه شارژ ايران می باشد..

۱۸- سیاست های سایت ممکن است به دلیل های متعددی مانند اضافه کردن یک قابلیت جدید به سایت و یا اعمال نظرات کاربران دچار تغییراتی شود. که در این صورت ۱۵روز قبل از اعمال تغییرات، این موضوع بر روی سایت اطلاع رسانی می شود، و شرایط نسخه اصلاح شده از همان زمان قرارگیری قابل اجرا است. در چنین حالتی فرض بر این است که شما شرایط جدید سیاست های اجرایی را قبول کرده اید. در صورت موافق نبودن با تغییرات اعمال شده، می توانید اکانت خود را ببندید .

۱۹- درگاه شارژ ايران امکان استفاده از سرویس تیکت ها را برای کاربران خود به منظور استفاده از امکانات بیشتر به آنها و همچنین جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی قرار میدهد، به عنوان مثال: اگر شما وجهی را پرداخت کنید و در قبال آن کالاو یا سرویسی را دریافت نکنید، می توانید در درگاه شارژ ايران در قسمت تیکت ها، این تخلف را گزارش دهید که در این صورت محیط گفتگوی دوطرفه بین فروشنده و خریدار به جهت حل مشکل،زیر نظر درگاه شارژ ايران فراهم می شود. ولی در صورت عدم حل مشکل ، درگاه شارژ ايران سعی می کند تراکنش را لغو کند، اما بازگشت وجهی را تضمین نمیکند و نیز اقداماتی در راستای انجام فعالیت قانونی کاربران خود و همچنین جلوگیری از کلاه برداری و سوء استفاده انجام میدهد.

۲۰- در صورت نقض این توافقنامه ممکن است ما، دسترسی شما به حسابتان و یا خدمات درگاه شارژ ايران را تعلیق و یا دسترسی به وجوه شما را تا ۱۸۰ روز محدود کنیم و سیاست قابل قبول درگاه شارژ ايران یا هر گونه توافق دیگری بین شما با درگاه شارژ ايران را اعمال نماییم.

۲۱- درگاه شارژ ايران متعهد می شود طبق سیاست سایت ، اطلاعات خصوصی کاربران را حفظ و نگهداری کند و مانع از فاش شدن آن برای دیگر اشخاص شود. به استثناء مواردی که به موجب قانون مجبور به انجام این کار می باشد.

۲۲- درگاه شارژ ايران هیچ گونه وابستگی ، نمایندگی و یا ارتباطی با موسسه یا ارگانی ندارد و انحصارا امتیاز آن متعلق به سايت www.sharjiran.net به مديريت آقاي سيد مرتضي ميري می باشد.

۲۳- اگرکاربر اختلاف و یا شکایتی از فروشنده دارد، حداکثر تا ۳روزکاری پس از اعلام درخواست خرید خود، مهلت دارد تا اختلاف خود را به درگاه شارژ ايران از طریق تیکت اعلام نمایدکه در این صورت باید تمام ادعاهای دوطرف بر اساس مستنداتی که ارائه می کنند،باشد.

اگر شما دسترسی به حساب کاربری خود رابه کسی بدهید (با دادن اطلاعات ورود خود) و وی معاملات را بدون آگاهی یا اجازه شما انجام دهد ، شما مسئول هر گونه عواقب سوء  استفاده ی آن خواهید بود.

۲۴- اگر یکی از اتفاقات زیر در حساب شما رخ داد، شما باید فورا درگاه شارژ ايران را مطلع کنید:

  • معامله یا دسترسی غیر مجاز در حساب کاربری شما رخ داده باشد.
  • اشتباه و یا خطایی در صورتحساب شما درج شده باشد.
  •  به اشتباه از حساب شما پول کسر و یا پولی واریز شده باشد و یا زمانی که معاملات نادرست در حساب شما ثبت شده باشد.
  • باقیمانده حساب شما به درستی مشخص نشده و یا اگر یک اشتباه محاسباتی توسط درگاه شارژ ايرانانجام گرفته باشد.
  • ما بدلیل حفظ مشتریان خود از کلاه برداری های احتمالی ، اطلاعاتی از شما که در اختیار پردازنده های بانکی است را با اطلاعاتی که به ما ارائه کرده اید تطبیق میدهیم، همچنین در برخی موارد که مقدار زیادی پول توسط درگاه شارژ ايران ارسال یا دریافت میکنید، درگاه شارژ ايران بررسی هایی بر روی حساب شما انجام خواهد داد.

۲۵- از آنجاييكه همراه با پنل مديريتي شارژ ايران يك پنل اختصاصي ارسال پيامك جهت تبليغات، پيامكهاي گروهي، اطلاع از تراكنش هاي مالي و … نيز به شما اعطا مي گردد، لذا رعايت قوانين زير الزامي مي باشد.

ارسال هرگونه پیامک غیرمتعارف از جانب اپراتورها (ایرانسل ، همراه اول … ) ، ارسال لطیفه ، جک ، مسائل خانوادگی وبرنده شدن جایزه (سیم کارت ، کارت شارژ ، خودرو و …) یا دریافت اطلاعات بانکی ، ارسال هر گونه پیامک سرِکاری و بی محتوا ، شوخی ، ارسال هرگونه پیامک ناشناس ( مشخصات فرستنده در متن پیامک ذکر نشده باشد ) حتی برای تست یا حتی برای دوستان و آشنایان ، تمامی تبليغات مرتبط با حوزه خدمات پزشكي و خوراكي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي، مكمل‌هاي غذايي و تجهيزات پزشكي بدون مجوز کتبی از سازمان نظام پزشکی ، فروش هرگونه فیلتر شکن یا VPN غیر قانونی بوده و حتی ارسال مشخصات این اکانت ها از طریق پیامک مجاز نمی باشد و نه تنها پنل متخلف مسدود می گردد ، بلکه مشخصات کامل ایشان ازجمله کد ملی و IP وی به مراجع قانونی جهت پیگیری های بعدی ارجاع خواهد شد.